Днес НЕГ „Гьоте“ отвори широко своите врати за всички, които пожелаха да наблюдават как протича един учебен ден за възпитаниците на гимназията.
Представянето на училището започна с кратка презентация на учебната база и програма от директора г-жа Антоанета Христова и заместник-председателя на ученическия съвет Сияна Костадинова, ученичка от 10.В клас.
След това гостите – кандидат-гимназисти и техните родители, имаха възможност да дегустират типични за немската кухня кулинарни изкушения – щрудел, щолен и бретцел – приготвени и презентирани на български и немски език от ученици от 10.Г клас. Любознателните провериха своите познания за географията, историята, литературата и изкуството на Германия и отнесоха със себе си позитивни емоции и брандирани сувенири.
Гостите имаха възможност да направят обиколка на училището и да наблюдават протичането на учебния процес, да присъстват на открити уроци по немски език в 8. А, Б и Е клас и на урок по биология и здравно образование на немски език с интерактивни методи и междупредметни връзки в 10. клас, който се проведе в СТЕМ центъра на училището.
За ръководството, учителите и учениците на Немска езикова гимназия „Гьоте“ беше истинско удоволствие да отворят вратите на мечтаното училище за любопитните погледи на бъдещите гимназисти и техните родители.
Изпратихме своите гости с пожелание да ги посрещнем отново през септември, но вече не като гости, а като част от голямата сплотена общност на Немската!

















